DJI Mini 2 Vs Mavic Mini: acemi dronlar arasındaki 5 temel fark

DJI Mini 2, DJI Mavic Mini’nin gelmesinden sadece bir yıl sonra hayatımıza girdi . Djı’nin en küçük ve en ucuz drone’unun halefini görmek şaşırtıcıdır, bu yüzden sadece 12 ay içinde hangi yeni Hileleri öğrendi?

İlk bakışta, DJI Mini Mavic Mini ile aynı görünüyor, her iki drone da aynı tasarıma ve Üç eksenli gimballere sahip.

1. The Mini 2 shoots 4K video

DJI Mavic Mini’nin en büyük eleştirilerinden biri, 4k video kaydetmemesiydi, bunun yerine maksimum 2.7 K/30p çözünürlükte çıktı. Mini 2, 100mbps’lik bir bit hızında çekim yapabilen bir başlık 4K/30p modu ile hitap ediyor.

DJI Mini 2

Buna karşılık, Mavic Mini sadece 40mbps’de çekim yapabilir, Bu nedenle Mini 2’nin çözünürlük ve bit hızı kombinasyonu, özellikle büyük ekran için çekim yapıyorsanız, video kalitesinde iyi bir adımı temsil etmelidir.

Bununla birlikte, DJI Mavic Air 2, daha büyük bir 1/2 inç sensör ve 120Mbps bit hızı kombinasyonu ile bir adım daha sunuyor.

Mini 2 aslında Mavic Mini ile aynı 1/2.3 inç sensörü kullanıyor ve yeni modelde hala 2.7 K/60p modu olmadığını görmek için biraz hayal kırıklığına uğradık. Ancak 3 eksenli gimbal, diğer giriş seviyesi dronlardan daha üstün bir genel kalite bekleyebileceğiniz anlamına gelir .

2. Ocusync, Mini 2’nin daha fazla uçmasına yardımcı olur

DJI, farklı modeller için farklı iletim sistemleri (drone ve denetleyicinin iletişim kurma şekli) kullanır. Yeni başlayan dronları, Djı Mavic Mini’de gördüğümüz gelişmiş Wi-Fi kullanma eğilimindedir. Ancak yeni bir denetleyici sayesinde, Mini 2 şaşırtıcı bir şekilde Ocusync 2.0 adlı daha gelişmiş bir tescilli sisteme sahip.

Bu ne anlama geliyor? Mini 2’nin video akışını Mavic Mini’den çok daha uzak bir yerden kontrol edebilecek ve görebileceksiniz. İkincisinin maksimum menzili 4km iken, halefi 6km (Avrupa’da) veya ABD ve Avustralya gibi FCC uyumlu ülkelerde 10km güvenilir bir HD video akışı ile kontrol edilebileceğini vaat ediyor.

DJI Mini 2
Bunun nedeni, son zamanlarda DJI Mavic Air 2’de gördüğümüz Ocusync 2.0‘ın hem 2.4 GHz hem de 5.8 Ghz frekans bantlarını desteklemesi ve sinyal gücüne bağlı olarak ikisi arasında otomatik geçiş yapmasıdır.
Bu mesafelerin maksimumlar olduğunu akılda tutmaya değer-gerçekte, çok sayıda rakip sinyalle daha kalabalık bölgelerde 3 km-6 km’lik bir aralık arasında bir yere ulaşacaksınız. Ve en son drone yasalarına göre, drone’unuzu her zaman görüş hattında tutmanız gerekecek.
3. Mini 2 daha güçlü motorlara sahiptir


Bunun Mini 2 üzerinde ne kadar etkili olduğunu tam olarak görmek için beklemek zorunda kalacağız, ancak DJI Mavic Mini’ye kıyasla motorları yükselttiğini söylüyor. Bu, uçuş performansı üzerinde nispeten kullanışlı ancak nispeten küçük etkilere sahiptir.

İlk olarak, Mini 2, mavic Mini’deki 4m/s’ye kıyasla, en hızlı ‘spor’ modunda 5m/S’de yükselmeyi başaran büyük kardeşinden biraz daha hızlı bir ivmeye sahiptir. Yeni drone ayrıca selefinde 16M/s’ye kıyasla 13m/s’lik daha yüksek bir hıza sahip.

Rüzgarlı koşullarda mücadele etme eğiliminde olan küçük bir drone için önemli olan Mini 2, görünüşe göre biraz daha güçlü 24mph rüzgarlara da dayanabilir. Her ne kadar bu yine Mavic Mini’de büyük bir yükseltme olmasa da, hiçbir dronun gerçekten fırtınalı koşullarda uçmak için uygun olmadığını söylemek doğru olur.

Yine de yeni motorlar, Mini 2’nin Mavic Mini’den bir dakika daha uzun olan 31 dakikalık biraz daha uzun uçuş süresine de katkıda bulunuyor.

4. Mini 2’de ham fotoğraflar çekebilirsiniz

Mini 2’de fotoğrafçılar için biraz daha fazla zevk, yalnızca JPEG Mavic Mini’de bulunmayan DNG ham fotoğrafları çekme yeteneğidir.

Ham fotoğraflar size JPEG’lerden daha fazla düzenleme esnekliği sağlar, bu da sonuçları PhotoShop gibi programlarda beğeninize göre biraz daha ince ayarlayabileceğiniz anlamına gelir.

Ne yazık ki, Mini 2’de D-log veya başka bir resim profili seçeneği olmayan video için bir eşdeğeri yoktur, bu nedenle bu anlamda yeni başlayanlar ve hobiler için hala çok uçan bir arkadaştır. 

Daha esnek görüntülere sahip küçük bir drone arayan daha gelişmiş hava kameramanları , D-Cinelike profilinde çekim yapan DJI Mavic Air 2’yi veya DJI Mavic 2 Pro’yu kontrol etmelidir . 

5. Mini 2, Mavic Mini’den daha pahalıdır

DJI Mini 2’ye bu ekstra özelliklerin eklenmesi bazı ek maliyetler olmadan gelmedi – aslında, yeni drone Mavic Mini’nin lansman fiyatına kıyasla% 14 fiyat artışına sahipti.

Mini 2’yi temel paketinde 449 $ / £ 419 / AU $ 749’a veya Fly More Combo paketiyle (ekstra piller, şarj merkezi ve taşıma çantası içerir) 599 $ / £ 549 / AU $ 949 $ karşılığında satın alabilirsiniz.

Bu, Mini 2’nin fiyatını 799 $ / 769 £ / 1.499 $ AU $ ‘dan başlayan DJI Mavic Air 2’ye biraz daha yaklaştırıyor, ancak yine de (kağıt üzerinde) fiyat ve ağırlık sınıfındaki en yetenekli drone. Durumun gerçekten bu olup olmadığını çok yakında size bildirmek için size tam bir inceleme getireceğiz.

Kaynak