Amazon, önümüzdeki ay Sidewalk cihaz ağına Tile etiketleri ekleyecek

Entegrasyon, Apple’ın AirTag’lerinden gelen rekabetin ortasında Tile için bir artmıştır.

14 Haziran’dan itibaren Amazon’un cihaz ağıyla çalışacaklarından, Tile izleme etiketlerini bulmak yakında daha kolay olacak . Şirketler , Apple AirTag’leri duyurmadan çok önce Eylül ayında ortaklıklarını duyurdular , ancak görünüşe göre entegrasyonu ayarlamak biraz zaman aldı.

Amazon Sidewalk , tipik WiFi aralığınızın dışında olsalar bile düşük güçlü, düşük bant genişliğine sahip cihazları bağlı tutar. Ağı genişletmek için 900 MHz spektrum ve Bluetooth’un yanı sıra Echo ürünleri ve Halka güvenlik cihazları gibi etkin noktaları kullanır. Kaldırım, tüm uyumlu Echo cihazlarında varsayılan olarak 8 Haziran’dan itibaren etkinleştirilecektir , ancak bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz .

Bu, Tile uygulamasını çalıştıran telefonları ve tabletleri ve eksik etiketleri bulmak için Xfinity set üstü kutuları gibi üçüncü taraf cihazları kullanan Tile’ın mevcut kurulumunu genişletir . Dışarıdayken Tile etiketi eklenmiş bir şeyi kaybederseniz ve bir komşunun Echo cihazı bunu Bluetooth üzerinden algılarsa, onu daha kolay bulmalısınız. Döşeme etiketlerini bulmanıza yardımcı olması için Alexa sesli komutlarını da kullanabilirsiniz.

AirTag’ler ayrıca devasa bir cihaz ağından da yararlanır. Apple, AirTag’leri tespit etmek ve sahiplerinin eksik öğeleri bulmasına yardımcı olmak için bir milyardan fazla iPhone, iPad ve Mac kullanıyor. Etiketleri bulmak için Echo ve Ring ürünlerinden yararlanmak , Apple’ın zorlu rekabetiyle karşı karşıya olduğu için Tile için zamanında ve faydalı bir harekettir .

Kaldırım’a katılan tek şirket Karo değil. Level’ın akıllı kilitleri önümüzdeki birkaç hafta içinde ağa entegre edilecek. Kilitler, uyumlu bir Ring Video Doorbell Pro cihazına doğrudan bağlanabilir ve mobil cihazınızın Bluetooth menzilinin dışında olsa bile Ring ve Level uygulamaları aracılığıyla bir kilidi kontrol etmenize olanak tanır.

Ayrıca Amazon, bunama ile yaşayan insanlar için yaşam kalitesini ve bakım standardını iyileştirmenin yollarını bulmak için CareBand ile birlikte çalışıyor . Bir pilot program, Yardım düğmesi, iç mekan ve dış mekan aktivite takibi ve aktivite modellerinin analizi gibi özellikleri desteklemek için Sidewalk ve CareBand’in giyilebilir cihazlarını birbirine bağlayacak.

CareBand cihazlarının bir akıllı telefona veya WiFi’ye bağlanması gerekmez. Giyilebilir cihazlar, üç millik bir bağlantı aralığı sunduğu söylenen LoRa adlı düşük güçlü bir ağ teknolojisi kullanıyor .

Kaynak