İngiltere, 2022’den itibaren yeni evlerin EV şarj cihazlarına sahip olmasını isteyecek

Bu, her yıl 145.000 yeni şarj noktasının kurulabileceği anlamına geliyor.

Erkek elini tutun sonda konektörü araba şarj istasyonu portre.  Yeşil enerji konsepti
Getty Images aracılığıyla Ivan-balvan

Hükümet bugün yaptığı açıklamada , 2022’den itibaren İngiltere’deki tüm yeni evler ve işletmeler için elektrikli araç (EV) şarj istasyonlarının gerekli olacağını duyurdu . Yeni önlem, her yıl 145.000’e kadar ekstra şarj noktası ekleyerek ülkede EV’nin benimsenmesini artırmayı hedefliyor. 

 Basın açıklaması, “Bu, insanların bir elektrikli araç geleceği için zaten hazır olan yeni mülkleri satın alabileceği anlamına gelirken, Birleşik Krallık’taki yeni mağaza ve işyerlerinde şarj noktalarının hazır olmasını sağlayarak, bugün bir benzinli veya dizel araca yakıt ikmali yapmak kadar kolay hale getirecek” dedi. devletler.

Birleşik Krallık hükümeti şimdiden 250.000’den fazla şarj noktasının kurulmasını destekledi, bu nedenle yeni kurallar bunu yalnızca ilk yılda yüzde 50’nin üzerinde artıracak. 10’dan fazla park yeri olacak büyük ölçekli yenilemelerin yanı sıra süpermarketler ve işyerleri gibi binalar da yasaya dahil edilmiştir. Ancak, kurulumların özellikleri ve güç çıkışları gibi kuralların ayrıntıları henüz açıklanmadı. 

İngiltere’nin muhalefetteki İşçi Partisi, Londra ve ülkenin güneydoğu kesiminin “İngiltere ve Galler’in geri kalanının toplamından daha fazla” şarj noktasına sahip olduğunu ve yeni yasanın bu konuda yardımcı olmadığını kaydetti. BBC’nin bildirdiğine göre , ayrıca düşük ve orta gelirli aileler için EV’leri daha uygun fiyatlı hale getirecek herhangi bir hüküm içermediğini de belirtti .

Birleşik Krallık hükümeti, planlanandan 10 yıl önce, 2030 yılına kadar fosil yakıtlı araçların satışını tamamen yasaklamayı hedefliyor . Hükümet daha önce ülkede elektrikli araç şarj altyapısı inşa etmek için 500 milyon sterlin (yaklaşık 660 milyon dolar) harcamaya hazır olduğunu söyledi.

Kaynak