Microsoft Edge, Ekim ayında önizlemede Linux’a geliyor

Kenar

Microsoft’un Chromium tabanlı Edge’i ilk olarak Ocak ayında Windows tüketicileri ve kuruluşları için piyasaya sürüldü ve şimdi Linux kullanıcıları nihayet Microsoft’un yeni tarayıcısının tadına bakacaklar.

Microsoft, Chrome ve Brave gibi diğer Chromium rakiplerinden sıyrılmak için tarayıcıya yeni özellikler eklemekle meşguldü. Ek olarak, şirket uzun zamandır Linux için Edge sürümü üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Linux için Microsoft Edge ilk olarak Build 2020 geliştirici konferansında tanıtıldı ve Edge geliştirme ekibi sonunda BT yönetimi ihtiyaçlarına güçlü bir şekilde odaklanarak Linux sürümünü duyurdu.

Linux
Edge for Linux erken görünümü

Microsoft Ignite 2020’nin bugün başlamasıyla Microsoft, Ekim ayında özellikle Linux kullanıcıları için yeni Chromium tabanlı Edge tarayıcısının bir sürümünü yayınladığını duyurdu.

“Microsoft Edge’i müşterilerimizin günlük olarak kullandığı platformlara getirme misyonumuz bir sonraki adımını atıyor:  Ekim ayından itibaren Linux’ta Microsoft Edge, Geliştirme önizleme kanalından indirilebilir . Kullanılabilir olduğunda Linux kullanıcıları Microsoft Edge’e gidebilir   Microsoft Ignite 2020 konferansında yaptığı açıklamada , içeriden önizleme kanalını indirebilir veya yerel Linux paket yöneticisinden indirebilirler, “dedi .

Linux için Microsoft Edge, BT uzmanlarının mobil uygulama yönetimini (MAM) kullanmasına ve işle ilgili bireysel uygulamaları seçerek yönetmesine olanak tanıyacak. Aynı şekilde, BT yöneticileri de iş profillerinde kullanıcıların göz atmasını yönetebilir.

Kaynak