Microsoft, veri hizmetlerini Arc çoklu bulut yönetim hizmetine getiriyor

Kara Tahta Arka Planında VERİTABANI Word ile Kule Vinç & # 8211;  3D Rendering

Resim Kredisi: porcorex / Getty Images

Microsoft bugün , Azure müşterilerinin Microsoft’un rakiplerininkiler de dahil olmak üzere bulutlarda ve şirket içi veri merkezlerinde iş yüklerini çalıştırmasına ve yönetmesine olanak tanıyan Arc çoklu bulut hizmetinde büyük bir güncelleme başlattı . İlk olarak 2019’da Microsoft Ignite’ta duyurulan Arc, her zaman kullanıcıların yalnızca sunucularını yönetmelerine yardımcı olmakla kalmayıp, aynı zamanda Azure SQL ve PostgreSQL için Azure Veritabanı gibi veri hizmetlerini verilerinin bulunduğu yere yakın çalıştırmalarına da izin vermeyi amaçlıyordu.

Bugün şirket, Azure Arc’ın önizleme lansmanıyla bu sözü yerine getiriyor beklendiği gibi Azure SQL ve PostgreSQL için Azure Veritabanı desteğiyle veri hizmetleri etkinleştirildi.

Ayrıca Microsoft, Arc’ın temel özelliğini, Arc özellikli sunucuların genel kullanıma sunulmasını sağlıyor. Bunlar, kuruluşların çoklu bulut ve uç ortamlarında Windows ve Linux sunucularını yönetmek ve izlemek için standart Azure Portal’ı kullanmalarına olanak tanıyan hizmetin temelindeki araçlardır.

Resim Kredisi: Microsoft

Microsoft’un kurumsal başkan yardımcısı Rohan Kumar, “Kuruluşların bulutun çevikliğini ortaya çıkarmaya çalıştıklarını – uygulama modelini sevdiklerini, iş modelini sevdiklerini – ve aynı zamanda belirli uygulamaları ve iş yüklerini şirket içinde koruma ihtiyacını dengelediklerini her zaman biliyorduk.” Azure Data için dedi. “Birçok müşterinin aslında bir çoklu bulut stratejisi var. Bazı durumlarda, verileri özellikle mevzuata uygunluk için tutmaları gerekir. Ve çoğu durumda, mevcut yatırımlarını maksimize etmek isterler. Çok fazla CapEx harcadılar. “

Kumar’ın vurguladığı gibi Microsoft, müşterileri, örneğin bir konteyner mimarisi benimsemeye veya Arc’ı kullanmak için özel tasarlanmış cihazlarını değiştirmeye zorlamadan, müşterileriyle bulundukları yerde buluşmak istiyor.

“Hibrit gerçekten müşterilerimize bu esnek seçeneği sunmak, onlarla oldukları yerde buluşmak ve bir çözüm önermekle ilgili değil” dedi.

Bu yaklaşımın mühendisliği çözümü daha zor hale getirdiğini itiraf etti, ancak ekip temelin bir kapsayıcı uç noktası olması gerektiğine karar verdi ve daha fazlası değil. Ve çoğunlukla Microsoft, bu hizmetleri çoklu bulut ortamında yönetmek için şirketin kendi altyapısında Azure hizmetlerini çalıştırmak için kendi mühendislerinin halihazırda kullanmakta olduğu araçları bir araya getirdi.

“Geriye dönüp baktığımızda, başlangıçta biraz zorlayıcıydı, çünkü onları ilk inşa ettiğimizde, onları bu şekilde paketleyeceğimizi hayal edemiyorsunuz. Ama bu çok modern bir tasarım noktası, ”dedi Kumar. Ancak sonuç, ekibin Azure’da yaptıklarına çok benzediği için müşterileri desteklemek artık nispeten kolay.

Kumar, Azure Veri Hizmetleri için satış noktalarından birinin, Azure SQL sürümünün aslında her zaman yeşil olması ve SQL Server lisansı ve kullanım ömrü sonu destek soruları hakkında endişelenmeyi bırakması olduğunu belirtti.

Kaynak