Microsoft Teams ara odaları, özel düzenler ve sanal işe gidip gelme fırsatlarından yararlanıyor

Microsoft Teams & # 8211;  Mola Odaları & # 8211;  Manage_Ambargo altında 22 Eylül TSİ 08.00'a kadar

Resim Kredisi: Microsoft

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Teams, Microsoft için ana odak noktası haline geldi COVID-19 salgını sırasında ve bu nedenle şirketin hizmetler için bir dizi yeni özelliği duyurmak için yıllık Ignite IT konferansını kullanıyor olması şaşırtıcı değil.

Bugünkü duyurular, bu yazın başlarında Birlikte Modu ve dinamik görünüm gibi özelliklerin lansmanını takip ediyor .

Toplantı katılımcılarının kesiklerini farklı ortamlara koyan Birlikte Modu, bugün yeni sahnelerin lansmanıyla biraz güncelleme alıyor: oditoryumlar, kafeler ve konferans odaları. Daha önce olduğu gibi, sunum yapan kişi sahneyi seçiyor, ancak şimdi yeni olan şey, Microsoft’un artık katılımcıların otomatik olarak sanal sandalyelerinde ortalanmasını sağlamak için makine öğrenimini kullanıyor olması ve tüm sahnenin biraz daha doğal görünmesini sağlaması (ve Microsoft’un Araştırma gösteriyor ki, asla yardım edemem ama bunun biraz saçma göründüğünü düşünüyorum, belki de bana Muppet Show’un açılış jeneriğini hatırlattığı için ).

Resim Kredisi: Microsoft

Teams’deki bir diğer yenilik de, sunum yapanların sunumlarının ve kendi video akışlarının nasıl görüneceğini özelleştirmelerine olanak tanıyan özel düzenlerdir. Bununla, örneğin sunum yapan kişi kendi video görüntüsünü sunumun üzerine ekleyebilir.

Resim Kredisi: Microsoft

Bugünlerde Zoom’da çokça kullanılan bir özellik olan ara odaları da artık Teams’e geliyor. Microsoft bunu Teams’de en çok talep edilen özellik olarak adlandırıyor ve benzer ürünlerde olduğu gibi, toplantı düzenleyicileri de katılımcıları daha küçük gruplara ayırmak için – ve toplantı düzenleyicisi daha sonra odadan odaya gidebilir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu özellik özellikle öğretmenler arasında popülerdir, ancak şirketler de örneğin beyin fırtınası oturumlarını kolaylaştırmak için kullanır.

Resim Kredisi: Microsoft

Bu ara odalarındaki tüm beyin fırtınası gücünüzü tüketip toplantınızı bitirdikten sonra, Teams artık size bir kayıt, konuşma metni, paylaşılan dosyalar ve daha fazlasını içeren bir toplantının otomatik bir özetini de gönderebilir. Bu özetler, Outlook takviminizde otomatik olarak görünecektir. Gelecekte, Microsoft, bu kayıtları SharePoint’te otomatik olarak saklama özelliğini de etkinleştirecek.

Düzenli olarak büyük toplantılara ev sahipliği yapan şirketler için Microsoft, yakın gelecekte 1.000 katılımcıya kadar destek başlatacak. Microsoft, bu toplantılara katılanların eksiksiz Teams deneyimine sahip olacağına söz veriyor. Daha sonra Microsoft, 20.000’e kadar katılımcı için salt görüntülenebilir toplantıları da etkinleştirecek. Bu özelliklerin her ikisi de, 1000 kişilik bir toplantıyı yönetmek için ne kadar bant genişliği ve bilgi işlem gücü gerekeceği düşünüldüğünde, muhtemelen şaşırtıcı olmayan yeni bir ‘Gelişmiş İletişim’ planının parçası olarak kullanıma sunulacak.

Resim Kredisi: Microsoft

Microsoft ayrıca bugün Team ile ilgili iki donanım duyurusu yaptı. İlki, işletmelerin yön bulma için toplantı odalarının dışına koyabilecekleri, aslında küçük tabletler olan ‘Microsoft Teams panelleri’ olarak adlandırdığı şeyin lansmanı. Buradaki harika özelliklerden biri – özellikle de iş dünyası salgın sonrası ofis stratejisini planlamaya başlarken – bu cihazların odadaki kameralardan gelen bilgileri kullanarak kaç kişinin bir toplantıya katıldığını şahsen sayması ve ardından kalan oda kapasitesini göstermesidir. , Örneğin.

Şirket bugün ayrıca devasa Surface Hub 2S 85 inçlik modelin Ocak 2021’de satışa sunulacağını duyurdu.

Ve dahası var. Microsoft ayrıca, vardiyaları planlamaya yardımcı olmak, çalışanları vardiyası dışında Teams’i kullanırken uyarmak ve kuruluşların çalışanları tanımasını sağlayan rozetleri övmek için ön saflarda çalışanlar için yeni Teams özellikleri de piyasaya sürüyor (bu çalışanlar muhtemelen dijital bir rozet yerine nakit parayı tercih edeceklerdir) .

Uzaktan işbirliği için Teams ve RealWear başa takılan cihazlar arasındaki entegrasyon ve Android için yeni bir Walkie Talkie uygulaması da yeni.

Ve dijital rozetler genellikle çalışanların refahını iyileştirmek için yeterli olmadığından Microsoft, Teams’e yeni bir dizi sağlık özelliği de ekliyor. Bunlar, kullanıcılara alışkanlıklarını değiştirmeye, refahı ve üretkenliği artırmaya yardımcı olacak kişiselleştirilmiş öneriler sağlar.

Resim Kredisi: Microsoft

Bu, Headspace ile entegrasyon ve duygusal bir check-in deneyimi içeren yeni bir ‘sanal işe gidip gelme’ özelliğini içerir .

İş ve ev arasında biraz mesafe almak için her zaman kısa ve yönetilebilir işe gidip gelme hayranı oldum, ancak şu anda bu tam olarak bir şey değil. Belki Headspace bir örnek olarak çalışıyor, ama alabileceğim çok fazla Andy Puddicombe var. Yine de, duygusal kontrollerimi kendime saklayacağımı düşünüyorum, ancak Microsoft açıkça tüm bu bilgileri gizli tutacağını belirtiyor.

Ve işletmeler artık duygusal iyiliğinizle ilgilenirken (çünkü üretkenliğinizle yakından ilgilidir), yöneticiler çoğunlukla yaptığınız kötü işleri önemsiyor. Onlar için, Workplace Analytics Teams’e geliyor ve “yöneticilere mesai sonrası işbirliği, odaklanma süresi, toplantı etkinliği ve şirketler arası bağlantılar gibi ekip çalışması normlarına bakış açısı sağlıyor. Yöneticilere eyleme dönüştürülebilir içgörüler sağlamak için bunlar daha sonra benzer ekipler arasındaki ortalamalarla karşılaştırılacak. “

Bu, müdürünüzü mutlu etmezse, ne yapacak? Belki dijital bir övgü rozeti?

Kaynak