Nvıdıa GeForce RTX 3060 ti yeni sızan görüntülerde görüldü

GPU

Rivayet edilen Nvıdıa GeForce RTX 3060 Ti’nin varlığından şüphe duyan herkes için, daha uygun fiyatlı bir amper GPU’nun geldiğini kesin olarak doğrulayan bir dizi yeni görüntü ortaya çıktı.

VideoCardz web sitesinde özel bir sızıntıda, görünüşe göre bir Gigabyte Eagle OC RTX 3060 Ti’yi gösteren görüntüler yayınlandı-ve oldukça ikna edici görünüyorlar.

Görüntülere göre, RTX 3060 Ti – ya da en azından Gigabyte’ın versiyonu – oldukça kompakt bir GPU’DUR ve bu da küçük formfactor oyun PC’leri inşa eden insanlar için potansiyel olarak iyi bir seçimdir.

GPU ayrıca çift fanlı bir soğutucuya sahiptir ve diğer Gigabyte Eagle OC Gpu’larında olduğu gibi, bu model bir fabrika overclock ile gelecek gibi görünüyor, muhtemelen overclock olmayan modellere göre bir performans avantajı sağlıyor.

Gigabyte Eagle OC Nvidia RTX 3060 Ti, tek bir sekiz pinli güç konektörü bağlantı noktasına da sahip olacak şekilde ayarlanmış görünüyor, bu nedenle PSU’NUZA bağlamak için herhangi bir fantezi adaptöre ihtiyacınız olmayacak. Bu aynı zamanda TDP’NİN 200W işareti civarında olacağını da gösteriyor.

Spekülasyonlar

Kutu da resmedilmiştir ve RTX 3060 Ti’nin 8GB GDDR6 belleği ile geleceğini doğrulamaktadır – RTX 3070 ile aynı.

Önceki söylentilerde, RTX 3060 Ti’nin 4.864 CUDA çekirdeği, 152 tensör çekirdeği ve 38 RT çekirdeği ile gelebileceğini ve yaklaşık 400 $(yaklaşık 300 £/AU$560) için satılacağını duyduk.

Yakında gelmesini bekliyorduk, ancak şimdi 2 Aralık’a kadar ertelendi gibi görünüyor. Yine de, bu çok uzak değil, bu yüzden gerçekten bir RTX 3060 Ti varsa – ve orada olması daha muhtemel görünüyor – o zaman ne tür bir performans bekleyebileceğimizi görmek için beklemek için çok uzun sürmeyeceğiz.

Kaynak