Samsung’un 980 Pro PCIe 4.0 SSD’si alt uçta şaşırtıcı derecede uygun fiyatlı

Editörün görüşü: Samsung’un hızlı M.2 SSD’si yakında satın alınabilecek ve beklediğinizden biraz daha uygun fiyatlı (en azından düşük uçta). Hız konusunda uzman bir profesyonel veya meraklıysanız, bunu bir yükseltme veya gelecekteki olası bir yapı için radarınızda tutmak isteyeceksiniz.

Samsung Salı günü , şirketin ilk tüketici PCIe 4.0 NVMe katı hal sürücüsü olan yaklaşan 980 Pro ile ilgili ek ayrıntıları paylaştı . Samsung SSD 980 Pro 7.000 MB up sıralı okuma ve yazma hızlarıyla 250GB, 500GB, 1 TB ve 2TB kapasitelerde satışa sunulacak / s ve 5,000 MB / (daha yüksek kapasiteli sürücülerde) sırasıyla bu.

Rastgele okuma ve yazma hızları, Samsung’a göre onu PCIe 3.0 SSD’lerden iki kat, SATA SSD’lerden 12.7 kata kadar daha hızlı hale getiren 1.000K IOPS’ye kadar kontrol sağlar.

Isı genellikle hızın bir yan ürünüdür ve bu burada da geçerlidir. Buna karşı koymak için Samsung, yeni NVMe SSD’lerini kontrolör üzerinde nikel kaplama ve ısının yayılmasına yardımcı olmak için arka tarafta bir ısı dağıtıcı ile donattı.

Samsung’un yeni sürücüleri, 89,99 $ ‘dan başlayan fiyatlarla 250GB, 500GB ve 1TB kapasitelerde bu ay dünya çapında satışa sunulacak . Samsung, 2TB sürücünün yıl sonuna doğru düşmesinin planlandığını söyledi. Tüm modeller beş yıllık sınırlı garantiyle desteklenecektir.

Kaynak