Zoom’un ilk yatırımcıları okullar için daha iyi bir Zoom için milyonlarca bahis yapıyor

yakınlaştırma incelemesi

Resim Kredisi: Bryce Durbin / TechCrunch

Yakınlaştır asla bir tüketici ürünü olarak yaratılmadı. Bununla birlikte, video konferans şirketinin erişilebilirliği, onu mutlu saatlerden toplantılara kadar, salgının tehdit ettiği her sosyal duruma cevap haline getirdi.

Aylar sonra, sosyal deneyimleri bir kurumsal yazılım şirketine zorla beslemenin mükemmel bir çözüm olmadığını anlıyoruz. Zoom School, neyin işe yaramadığının mükemmel bir örneğidir: Uzaktan eğitim öğrenciler, öğretmenler ve ebeveynler için sıcak bir karmaşadır . Bir zamanlar beyaz tahta etkinlikleri, mini grup sunumları ve bire bir tartışmalar yoluyla bir sınıfa katılabilen eğitmenler, artık tek bir ekrana takılıyorlar.

Küresel bir pandemide altı aydan fazla bir süredir, eski Blackboard CEO’su ve eski PrecisionHawk CEO’su Michael Chasen hayal etmeye cesaret ediyor: Ya Zoom’un okullar için bir yara bandı çözümü olduğunu varsaymasaydık? Ya birisi sınıflar için sadece pazarlanan değil, tasarlanan bir Zoom deneyimi yarattıysa?

“Size bugün derslerin çoğunun çevrimiçi olarak gerçekleştirildiğini söyleseydim, öğretmenler yoklama alamazlar, ödevler veremezler, bir test veya test yapamazlar, herhangi bir şeye not veremezler veya öğrencilerle bire bir konuşamazlar, öğretmenin nasıl olduğunu söylerdiniz ve olup olmadığını öğrenmek mi? ” TechCrunch’a söyledi.

Chasen, ClassEDU adlı yeni bir şirketi, ClassEDU adında, hedeflerinden pek de utanmayan bir ürün olan Class for Zoom adıyla piyasaya sürüyor . İsim sizi Zoom’un üçüncü taraf bir eklentisi olduğuna ikna etse de, tamamen bağımsız bir şirkettir. Ve daha ilgi çekici, canlı eşzamanlı öğrenim yaratmanın bir yolunu bulması gereken öğretmenler için tasarlandı.

Bir öğretmen Yakınlaştırma çağrısında oturum açtığında, şuna benzeyen bir ekrana getirilecek:

Resim Kredisi: ClassEDU

Gördüğünüz gibi sınıf, ödevler, testler ve sınavlar veya beyaz tahta arasında geçiş yapabilirler. Düzenlenmemiş sekme süresi yerine, öğretmen video görüşmesini CMS sistemindeki materyalleri senkronize etmekten öğrencilerin düşüncelerini sorgulamaya ve yeni aldıkları testi notlandırmaya kadar tüm dersleri için tek durak noktası olarak alabilir. Bu tam donanımlı bir çözüm ve bu konuda iddialı.

Class for Zoom’un özelliklerini ayırmanın en iyi yolu, onları iki gruba ayırmaktır: talimat araçları ve yönetim araçları.

Öğretim tarafında, Class for Zoom, öğretmenlerin öğrenciler tarafından gerçek zamanlı olarak tamamlanabilecek canlı ödevler, testler ve testleri başlatmasına yardımcı olur. Katılımı motive etmek için öğrenciler de oylanabilir. Eğitmenlere, uygun zamanlarda bir sınıfın sesini açma veya bir sınıfın sesini kapatma erişimi verilebilir.

Resim Kredisi: ClassEDU

Öğretim araçlarının kayan yazı özelliği, öğretmenlerin ve öğrencilerin bir soru olduğunda Yakınlaştırma çağrısından çıkmadan özel olarak konuşabilmeleridir. Bu, tüm sınıfın önünde paylaşmak için mücadele eden Chasen’in kızından esinlenerek konuşmak istemeyen utangaç öğrenciler için anahtardır.

Resim Kredisi: ClassEDU

Yönetim tarafında araçlar, katılım izleyicilerinden öğretmenin bir öğrencinin etkinliklere ne kadar süre katıldığını görmesini sağlayan özelliklere kadar çeşitlilik gösterir. Blackboard’u üniversitedeyken kuran Chasen, öğretmenlerin CMS sistemlerini doğrudan Zoom sınıfına entegre etmelerine izin vererek önceki şirketine bir selam verdi.

Daha az popüler olan Chasen şakaları, Class for Zoom’un öğretmenlerin ekranında birincil uygulama olarak Zoom kullanıp kullanmadığına dair bilgi verme becerisidir. Dikkat izleme özelliği yeni değil , ancak bazı insanların hoşuna gitmeyebilir. Öğrenciler odağı izleme özelliğini devre dışı bırakabilir, ancak yöneticiler bunu zorunlu hale getirebilir. Platform ayrıca öğretmenlerin, kopya çekmeyi sınırlandırmak için sınav sırasında öğrencinin masaüstünü izlemesine olanak tanır.

Zoom Sınıfı’nın bir öğrencinin kişisel bilgisayarına erişimi bazı kullanıcıları rahatsız edebilir. Zoom, güvenlik endişeleri ve istenmeyen bir katılımcının bir çağrıya girip uygunsuz veya saldırgan içerik yayınladığı bir Zoombing saldırıları dalgası nedeniyle bazı okul bölgelerinden yasaklandı . Yanıt olarak, video konferans şirketi doğrulama araçları ve bekleme odaları gibi güvenlik önlemleri aldı.

Chasen, Class for Zoom’un öğrencilere izleme özelliklerini tercih etme seçeneği sunarak bilgiye erişimini dengelediğini söylüyor.

Class for Zoom, Zoom’u daha iyi bir deneyim haline getirmeye çalışan tek başlangıç ​​değil. Zoom’un üzerine inşa edilen bir dizi araç , kısmen Zoom’un SDK’sının fiyatı 0 ABD Doları olduğu için geçtiğimiz birkaç ay içinde piyasaya sürüldü. Makro, konuşmacı süresi ve notlar gibi ölçümleri izleyen bir arayüzle Zoom çağrılarına derinlik ve analiz eklemek için 4,3 milyon dolar topladı. 25.000’den fazla kullanıcısı var. Mmhmm, kullanıcıların tercih ettikleri video konferans platformunun üstünde yayın tarzı bir video konferans deneyimi oluşturmalarına olanak tanıyan yaratıcı demosu için Temmuz ayında ses getirdi.

Zoom, tahmin edilebileceği gibi, Mmhmm ​​ile rakiplerin üstündeki katmanların üstündeki girişimlerin tam teşekküllü platformlar yerine özelliklere benzeyip benzemediğini sorgulayan rakip bir özellik başlattı.

Elbette, bu ürünlerden herhangi biri için bir tehdit Zoom’un ruh hali. Zoom, SDK ve API üzerindeki politikasını değiştirirse, Zoom for Class’ı tamamen ortadan kaldırabilir. Ancak Chasen’in bunun olmayacağı konusunda iyimser olması için nedenleri var.

Bugün, Class for Zoom, GSV Ventures’tan Deborah Quazzo ve Santi Subotovsky tarafından yönetilen, lansman öncesinde 16 milyon dolarlık bir tohum turu topladığını duyurdu.Emergence Capital ve şu anda bir Zoom yönetim kurulu üyesi. Diğer yatırımcılar arasında, Zoom’un erken dönem yatırımcılarından ve Zoom adıyla tanınan Maven Partners’tan Jim Scheinman; Zoom’un ilk destekçisi olan Bill Tai; Steve Case, AOL’nin kurucu ortağı ve Revolution CEO’su.

Chasen, Zoom yatırımcı katılımının girişimi korumak için “sigorta” olarak işe yarayıp yaramadığı sorulduğunda, bunu böyle görmediğini söyledi. Bunun yerine kurucu, Zoom’un derinlemesine uzmanlaşmadan çok ölçeğe odaklandığını düşünüyor. Başka bir deyişle, Zoom bir Twitter çekmeyecek, bunun yerine platformun geliştirici dostluğunu, üstüne inşa edilmiş tonlarca araç içeren Salesforce’a benzetiyor. İkinci olarak, Class for Zoom sertifikalı bir Zoom satıcısıdır ve bir bölge Zoom’u bunlardan satın aldığında komisyondan para kazanır. Görünüşe göre gayri resmi ve resmi ortaklıklar, Chasen için istikrar konusunda bahse girmeye yetecek kadar yapıştırıcı.

Teknolojinin Zoom’a özel kalıp kalmayacağına gelince, Chasen, Zoom’un “eğitimde fiili endüstri standardı” olduğu için ana odak noktası olduğunu söylüyor. Diğer platformlar hız kazanırsa, Chasen farklı yazılımları denemeye açık olduklarını söylüyor.

Chasen, fiyatlandırma konusunda kesin rakamları paylaşmayı reddetti, ancak bunun bölgelerin karşılayabileceği bir fiyat noktası bulmak için devam eden bir çalışma olduğunu söyledi. Şirketin koltuk başına ücret alıp almayacağı belli değil, ancak kurucu bir tür abonelik hizmeti ücreti talep edeceğini söyledi.

Edtech çözümlerinde erişilebilirlik, genellikle teknolojinin ve öğretimin yaşadığı ortama dayanır. Örneğin, bir ürünün kullanımı ücretsiz olsa bile, çalışmak için yüksek hızlı internete ve bir Mac’e ihtiyacı varsa, o zaman Amerika’daki ortalama ev için erişilebilir olmayabilir. Dijital uçurum, ürünlerin genellikle düşük gelirli öğrencilerin, öğretmenlerin ve okul bölgelerinin kullandığı düşük maliyetli bilgisayarlar olan Chromebook’larda kullanılabilirliği test etmesinin nedenidir.

Class for Zoom vakasında, ürünün ilk yinelemesi, Macintosh bilgisayarları olan öğretmenler için kullanıma sunuluyor, bu da masraf nedeniyle bazı önemli demografik bilgileri dışarıda bırakabilir. Öğrenciler, yazılım olmadan Class for Zoom’da yürütülen bir sınıfa yine de katılabilirken, görünüm, izleme ve etkileşim yazılımının eksik olacağını belirtmek gerekir.

Neyse ki, yeni finansman ClassEDU’nun Chromebook’lar gibi düşük maliyetli bilgisayarların yanı sıra Windows, Android veya iPhone’larda kullanılabilen bir yazılım geliştirmesine yardımcı olmak için kullanılacak. Bu olduğunda, hem öğretmenler hem de öğrenciler daha ilgi çekici bir görüşten yararlanabilir.

Chasen, başlangıç ​​fikrinin, üç çocuğu evden öğrenmeye başladığında sadece haftalarca karantinaya alınmaya başladığını söyledi. Aylar sonra, Class for Zoom nihayet beta sürümünü yayınlamaya hazırlandı ve bugün bekleme listesini açıyor . Chasen, Ocak ayına kadar onu isteyen her okul için erişilebilir olacağını umuyor.

Kaynak