Starlink İnternet Abonelik Ücreti Belli Oldu: Elon Musk Cüzdanları Boşaltacak

Herkesin büyük bir merakla beklediği Starlink internet abonelik ücreti sonunda belli oldu. Görünen o ki bu hizmet ile cebimizi boşaltacaklar.

Neredeyse her ay uzaya uydular fırlatan SpaceX şirketi sonunda uzaydan internet projesini hayata geçiriyor. Falcon 9 roketleri ile birlikte gönderilen bu uydular 60’ar tane olacak şekilde tasarlandı. Şu anda 950 uydu uzayda internet hizmeti vermek için hazır bekliyor.

SpaceX şirketi, ABD ve Kanada müşterileri için beta programı başlattı. Yani ilk olarak onlar bu internet hizmetlerinden yararlanacak. durum böyle olunca herkes şirketin sunacağı internet hizmetinin ücretini merak etmeye başladı. Fiyatlar dudak uçuklatacak cinsten diyebiliriz.

Starlink internet abonelik ücreti normalden çok fazla

Kanada’da yaşayanlar şu anda Beta programı kapsamında internet hizmeti alabilecek. Uydudan gönderilecek internet sayesinde genel internet kullanımı mümkün olacak. Ayrıca hız bakımından gerçekten de son derece kaliteli olduğu söylenebilir. SpaceX dünyanın her yerine bu hızlı internetten götürmek istiyor.

Yaklaşık olarak 150 Mbit indirme ve 12 Mbit yükleme hızlı bulunan bu internet hizmeti, aylık 130 Kanada doları ödemesi alacak. Bu ödeme sadece abonelik ücreti için talep edilecek. Kurulum için ayrıca 820 Kanada doları yani 4944 TL ödemek gerekecek. Starlink internet abonelik ücreti, şu an için bu tür bir fiyat politikası izliyor.

Mart 2021 tarihinde Avrupa’da da test edilecek olan bu internet, kırsal kesimde bulunan kişilere bile ulaşacak. Türkiye ve dünyanın diğer ülkelerindeki kullanıcılar internet hizmetlerinden pek memnun değil. Bu durum onları muhtemelen SpaceX tarafından sunulan internete yönlendirecek.

Şu anda program Beta aşaması olarak hizmete sunuldu. Kısa bir süre içerisinde hem avrupa hem de dünyanın diğer ülkelerinde kullanılabilecek. Şimdilik daha çok yasal mevzuatın nasıl olacağı tartışılıyor. Bunun nedeni ise bugüne kadar böyle bir konuda yasal başvuru olmamasından kaynaklanıyor.

Sizce bu internet hizmeti hem abonelik hem de kurulum fiyatı bakımından yüksek mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere paylaşabilirsiniz.

Kaynak