Nvidia’nın yeni cryptocurrency madencilik kartları neye benzeyebilir

Gigabyte Nvidia CMP 30hx kartının görüntüleri sızdırıldı

Nvidia, Nvidia GeForce RTX 3060’i duyurduğunda, sadece Ethereum madenciliği için sınırlamalar getirmeyeceğini, aynı zamanda Team Green’in madencilik için özel GPU panoları yayınlayacağını ve bu kartlardan birinin görüntülerinin sızdırıldığını söyledi.

Sen Videocardz üzerinde resimleri bulabilirsiniz, kartların söylenti özellikleri ile birlikte. Orada resmedilen Gigabyte CMP 30HX, ekran çıkışı olmayan sadece bir RTX 3080 değil. Bunun yerine, Nvidia GeForce GTX 1650’de bulunan TU116 GPU’ya dayanıyor – bu yüzden tam olarak bir güç merkezi değil.

Yine de, GTX 1650 hiç olmadı en iyi grafik kartı Nvidia’nın serisinde, Videocardz’daki söylentilere göre 30hx, 26mh/s’lik bir Ethereum Karma oranı sağlayacaktır. Bununla birlikte, bu Gigabyte kartının görüntüleri doğruysa, pcb’den daha fazla uzanan son derece sağlam bir soğutucu ile gelecek gibi görünüyor, bu da yoğun madencilik iş yükleri sırasında kartı serin tutmak için mükemmel bir iş çıkaracak.

Bu kripto odaklı grafik kartlarının ne zaman geleceğini hala bilmiyoruz, ancak umarım insanların Nvidia Ampere grafik kartlarının daha ucuz sürümlerini ellerine almalarını kolaylaştırır. Bu SÖYLENTİNİN 26MH / s hashrate CMP 30HX muhtemelen talebe bir Göçük koymayacak RTX 3080 veya RTX 3090 ama daha mainstream kartlar daha kullanılabilir hale getirmek olabilir.

KAYNAK