WhatsApp, kendi kendini imha eden resimler ve videolar üzerinde çalışıyor

Riskli resim ve video alışverişi söz konusu olduğunda WhatsApp yakında çok daha güvenli hale gelebilir  . İyi sıralama.

Facebook’un sahip olduğu uygulama, süresi dolan medyayla mesaj göndermeyi mümkün kılacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor gibi görünüyor, seri WhatsApp sızıntısı WABetaInfo fark etti.

Kullanıcılar medya için bir süre sonu zamanlayıcısı ayarlayamazken, fotoğraflar ve videolar dosyayı açıp sohbetten ayrıldıktan sonra alıcının günlüklerinden otomatik olarak kaybolur. Merakla, WABetaInfo, süresi dolan medyanın dosya görüntülendikten sonra bir “Bu medyanın süresi doldu” uyarısı bile bırakmadığını, bunun yerine basitçe ortadan kaybolduğunu not ediyor.

İşte nasıl görüneceği:

Kredi bilgileri: WABetaInfo
Kredi bilgileri: WABetaInfo

Muhtemelen aklınızda, hadi bunun hakkında konuşalım: Şimdilik, bir alıcının süresi dolan medyasının ekran görüntüsüne sahip olması durumunda ( Instagram’ın yaptığı gibi ) WhatsApp’ın gönderenleri bilgilendirip bilgilendirmeyeceği belirsizliğini koruyor ; eğer durum böyle olursa, bu kesinlikle şirketin özelliği kitlelere sunmadan önce kullanıcıları uyarması gereken bir şeydir.

Süresi dolan medyayı gönderme seçeneği, WhatsApp’ın son zamanlarda oynadığı çok beklenen bir başka özelliği, yani süresi dolan mesajları tamamlayacak . Süresi dolan mesajlar , belirli bir süre sonra kaybolacak medya dosyalarını göndermeyi de mümkün kılarken , bazı dosyalar silinmeden önce kaydedilebiliyordu. Umarım, bu yeni özellikle durum böyle olmayacaktır.

Süresi dolan medya, Google Play’e gönderilen en son WhatsApp beta sürümünde ortaya çıktı, ancak ne zaman veya resmi uygulamaya geçip geçmeyeceğini bilmiyor. Yine de çıktığında sizi haberdar edeceğiz.

Kaynak